Kalábrie

Kalábrie bývá označována za ráj italského jihu, a to především pro svou panenskou přírodu. Kalábrie je velmi rozmanitá: milovníkům turistiky nabídne lesy, okolí jezer i hory k procházkám, východní pobřeží je zase přirovnáváno k Řecku pro své nádherné pláže. Kalábrie zkrátka nabízí mnoho míst pro skvostnou dovolenou!

Ideální doba pro návštěvu Kalábrie se odvíjí od účelu proč ji navštívit. Chcete-li si užívat především krásných pláží, můžete se sem vypravit už od konce května a přes letní měsíce. V srpnu ale očekávejte nával turistů a taky vyšší ceny. Pokud chcete spíš poznávat přírodu, je vhodnější jaro, kdy je vše v rozpuku, a nebo podzim.

Ve městě Regio Calabria prý nejdete nejkrásnější kilometr pláže v Evropě, a sice zdejší promenádu. Zdejší pláže jsou většinou placené, kde vstup zahrnuje pronájem lehátek a slunečníku. Cena se v hlavní sezóně pohybuje kolem 10 euro na den.

Dalšími místy, které v Kalábrii určitě musíte navštívit, je Guardavalle Marina s historickými památkami, krásnou přírodou a klidem, nebo Pizzo, Scalea, Tropea či Scilia.

Tags: