Možnosti ubytování

Itálie turistům nabídne širokou síť ubytování, avšak o podrobnějších aspektech lze blíže hovořit v závislosti na konkrétní destinaci či ročním období.

Ve městech je možné se ubytovat v hotelech či lacinějších hostelech, které najdete i v blízkosti centra města. V turisty vyhledávaných městech není na škodu zamluvit si nocleh např. po internetu pár dní až měsíc dopředu. Obtížnější situace je s parkováním osobního auta v bezprostřední blízkosti hotelu v centru města. Hotely totiž obvykle své parkoviště nemají, a tak musíte zaplatit buď za parkovací dobu na ulici před hotelem (cca 1 – 2 €/ hod.) nebo zanechat automobil v garážích cca 10 minut pěšky od hotelu, kde se ovšem samozřejmě taky platí. Jistě existují i hotely se svým soukromým parkovištěm; ty jsou ale poněkud dražší (cca 200 – 250 €/ pokoj na noc). Obvyklá cena se v turisticky vyhledávaných městech pohybuje zhruba kolem 100 €.

Stravování některé hotely ve městech zajišťují a některé ne – o tom je třeba se informovat. Obvykle je v ceně zahrnuta snídaně a hotel pak disponuje i restaurací, ale není to vždy pravidlem. Snídaně pak bývají připraveny ve formě švédských stolů.

V přímořských letoviscích se lze ubytovat v hotelích a levnější variantou pak jsou např. kempy s nabídkou ubytování v chatkách či karavanech v blízkosti pláže. Pokud třeba jen projíždíte konkrétním letoviskem, je možné ubytovat se v kempu a pronajmout si chatku či jen pokoj, přičemž sprchy a toalety jsou v samostatné budově na pláži. Tento styl ubytování je vhodný jak pro mladé páry, tak i pro rodiny s dětmi, i když pro ty je ubytování hotelového typu možná vhodnější, a to především pro svou nabídku kulturního vyžití a především hřišť pro děti, či soukromým bazénem.

Problém by snad mohl nastat jen s elektrickou sítí. Zásuvky jsou v Itálii dvou hrotové, avšak pouze na tenké hroty. Na některých hotelích mají v recepci připravenou mezizástrčku, ale nelze na to spoléhat, a proto není od věci si podobný adaptér zakoupit v ČR kdekoli v domácích potřebách.