Neapol a Kampánie

Kampánie společně s Puglií a Basilicatou se nacházejí v jižní Itálii. Nabízí kamenité, oblázkové i písčité pláže a opravdu čisté a nádherné moře. Léta bývají velmi horká. Města jsou svým vzhledem ovlivněna národy, které zde žily –Araby, Normany, Řeky, … Typickými stavbami jsou trulli – kuželovité věže.

Kampánie nabízí historické zajímavosti – známé Pompeje a krásnou Neapol. Lodí si můžete udělat výlet nebo trávit dovolenou na ostrově Capri a Ischia.

Neapol (italsky Napoli) je hlavním městem kraje Kampánie, která leží na jihu Itálie. Rozkládá se blízko činné sopky Vesuv a její břehy omývá Neapolský záliv. Je to třetí nejlidnatější město Itálie.
Jistě znáte pořekadlo - “Vidět Neapol a umřít”. Není divu, že je často používáno, jelikož Neapol opravdu stojí zato vidět na vlastní oči. Je proslulá množstvím hradů, které se v ní vyskytují. Můžeme jmenovat ku příkladu Castel Dell´ovo ležící u Neapolského zálivu, Hrad sv. Eliáše a kartouza sv. Martina, které leží nad městem a pohled na ně vás jistě očaruje, dále Castel nuovo-obrovská stavba, kterou jistě nepřehlédnete.

A protože jsme v Itálii, nachází se zde také velké množství klášterů, chrámu a kostelů. Proto se Neapol hodí pro všechny, kteří milují historii a rádi navštěvují starodávné památky.
Pokud se rozhodnete se v Neapoli přímo ubytovat, pak si můžete vybrat z barevné škály místních hotelů. Samozřejmě, že Neapol má přístup k moři, takže toto místo je vhodné i pro vodní radovánky.

Doporučuji také navštívit sopku Vesuv a antické město Pompeje, které bylo před 2000 lety zavaleno žhavou lávou Vesuvu.