Sardinie

Sardinie, druhý největší ostrov Středozemního moře, nacházející se mezi Evropou a Afrikou, přiláká každý rok spousty turistů. Přestože se jedná o jednu z nejchudších částí Itálie, u místních lidí se snad vždy setkáte se vstřícností a ochotou. Pláže jsou zde nádherné a mnohde se dokonce setkáte se srovnáním s těmi v Karibiku!

Je důležité si předem stanovit, za jakým účelem chcete na Sardinii jet. Pokud hodláte chodit po túrách a aktivně poznávat ostrov, zvolte si jarní a podzimní měsíce, nebo pak období zimy, především leden, kdy zde nejsou takřka žádní turisté, ale problém by mohl nastat při hledání ubytování- mnoho hotelů a penzionů má totiž zavřeno. Pokud si chcete užívat sluníčka a moře, vypravte se sem v letních měsících. Důležité ale je si předem objednat ubytování a místa na trajektu.

Nejvyhledávanějšími letovisky na Sardinii jsou Alghero, Costa Smeralda, Porto Pino, Cala Gonone, Costa rei a další. Při pobytu na Sardinii byste určitě neměli vynechat návštěvu jejího hlavního města Cagliari. Další zajímavý tip na výlet nabízí Nuraghy, Arbatax nebo Grotta di Nettuno.

Tags: