Sicílie

Sicílie je největším ostrovem, který je součástí Itálie. Přestože tento ostrov patří Itálii, mnohdy máte pocit, jakoby dýchal svým vlastním životem. Také jeho obyvatelé se cítí být Sicilany spíš než Italy.
Sicílie je tzv. „špičkou kozačky“ a dopravit se na ni lze buď trajektem z Kalábrie, a nebo letadlem. Trajekt stojí kolem 3-5 eur a na Sicílii vás dopraví cca za 30 min.

Sicílie má 5 milionů obyvatel a pro její návštěvu je třeba si vymezit alespoň týden až 14 dní. Ostrov má subtropické podnebí, což znamená, že jsou zde horká léta a mírné zimy. Prohlídky památek lze doporučit spíše na jaře či na podzim. Nachází se zde také největší dosud činná sopka v Evropě, Etna.

Mezi letoviska, která na Sicílii určitě stojí zato navštívit, patří např. Porto rosa, odkud je to velmi blízko na Liparské ostrovy, dále pak ostrov Vulcano, kde se budete moci vykoupat v bahně nebo projít po pláži s černým pískem, Giardini Naxos nebo Cefalu a další.

Na Sicílii též musíte navštívit její hlavní město Palermo. Pokud ale čekáte výstavní památky, budete zklamaní, ale i přesto má toto město své kouzlo a rozhodně co nabídnout!

Jedním z nejnavštěvovanějších měst na Sicílii je Taormina, odkud je pěkný výhled na Etnu a mimo to je zde také řecké divadlo a další zajímavosti. Pokud se chcete vypravit na Etnu, budete potřebovat průvodce.

Jestliže sem cestujete s dětmi, nevynechejte zdejší ZOO. V lecčems není úplně tradiční; je zde např. prehistorický park a safari, kde zvířata pozorujete z lanovky.

Tags: