Toskánsko

V kraji známém jako Toskánsko se prolíná minulost s přítomností. Je proslulé uměním, historií a působivou krajinou, kde města na kopci, mnohdy obehnaná etruskými hradbami, shlížejí na okolí. Toskánská města se mohou pochlubit jedněmi z nejznámějších uměleckých pokladů Itálie a toskánská krajina nabízí jak impozantní hory, tak i mírné kopce.

Florencie je jedním obrovským a úchvatným památníkem renesance. Literární odkaz obohatili Dante, Petrarca či Macchiavelli, avšak byly to obrazy a sochy Botticelliho, Michelangela, Donatella a dalších, jenž učinily z Florencie jedno z předních center umění na světě. Starobylá část Florencie je vesměs celistvá, a tak se její nejhlavnější památky dají obejít pěšky. Snad nejvíce turistů míří ke zdejšímu dómu, který je jak z geografického, tak i historického hlediska dominantou města. Blízko se nachází také kampanila a baptisterium. Blízko náměstí se pak nachází radnice a Uffizi, jedna z předních galerií v Itálii. Východně odtud stojí kostel Santa Croce s Giottovými freskami a hroby některých významných Florenťanů. Další z kostelů, jehož kaple také zkrášlují fresky, nese název Santa Maria Novella. Přejdete-li po mostě Ponte Vecchio, dostanete se do čtvrti Oltrarno, kde se nachází kostel Santo Spirito aPalazzo Pitti, kde jsou umístěna díla umělců jako Rafael, Tizian a dalších.

Klasický hotel ve Florencii nabízí ubytování za 90 euro za 2-lůžkový pokoj na noc. V sezóně si ale ubytování zamluvte předem. Vyhnete se tím jednak zdlouhavému shánění a běhání po městě a také možná seženete něco levnějšího. Ve Florencii funguje něco jako studentská ubytovna s různými typy pokojů a standardním vybavením, ale i tu je třeba si rezervovat předem.
Když se řekne Pisa, každý si vybaví Šikmou věž na náměstí Zázraků „Campo dei Miracoli“. Kromě ní zde stojí také baptisterium, dóm a Camposanto, což je středověký hřbitov.

Nedaleko odtud můžete navštívit muzeum Museo dell´Opera del Duomo, kde najdete sochy a obrazy, které se dříve uchovávaly v baptisteriu nebo v katedrále. Další muzeum, které stojí za shlédnutí je Museo delle Sinopie, kde je uchováno spousta nástěnných maleb.

Jako další místa, která během své návštěvy Toskánska musíte navštívit jmenujme např. Arezzo, San Gimignano, Siena a další.