Trentino-Alto Adige

Kraj, nad jehož každou vesničkou i městem se pnou majestátní Dolomity charakterizuje panenská příroda, která nabízí především bohaté sportovní vyžití. Ráz této oblasti utváří jezera, řeky, potůčky, lesy, vinice a samozřejmě i alpské pastviny. Jihovýchod utváří vrcholky Dolomit a sever pak hornatá krajina, kterou uzavírají Alpy.

Malles Venosta
Toto město leží ve značné nadmořské výšce poblíž hranic se Švýcarskem a Rakouskem. Nejstarší je zde kostelík San Benedeto z 9. století, zdobený freskami svých patronů. V okolí se nachází středověký Castel Coira, pyšnící se sbírkou zbraní a brnění.

Merano
Merano je kouzelné lázeňské městečko, které hojně navštěvují nejen Italové, ale i Rakušané a Němci. Známý je zde tzv. Kurhaus, neboli lázeňský dům, stojící přímo na náměstí, a kde se pořádají koncerty. Castello Principesco obýval v 15. stol. habsburský arcivévoda Sigismund a v interiérech se dochovalo dobové zařízení. Pokud máte rádi procházky, vpravte se na ně podél řeky, protékající městem, kde se nachází množství parků a pěkných zákoutí.

Brunico
Brunico je okouzlujícím městem s dominantou středověkého hradu. Město si zachovalo také středověké opevnění a také spletité úzké uličky, přímo vybízející k romantickým procházkám. Za návštěvu zde stojí kostel sv. Uršuly, a to především pro svůj soubor oltářních reliéfů z 15. století.

Bressanone
Hlavní atrakcí města Bressanone je jistě katedrála a palác knížat, kolem kterých jsou soustředěny úzké středověké uličky.

Bolzano
Bolzano je správním střediskem oblasti Alto Adige a je jakousi branou do jižního Tyrolska. Právě tyrolský kolorit je pro Bolzano velmi charakteristický. Starému městu dominuje náměstí Piazza Walther s gotickým dómem.

Trident
Trident je označován za nejkrásnější město Trentina a samozřejmě také za správní město celé oblasti. Jeho název je spojen s Tridentským koncilem, jenž se zde konal, směle se chlubí románskou katedrálou, hradem a renesančními domy, které lemují zdejší ulice. Každý čtvrtek se zde konají trhy.